fbpx
Dožínkové novinky

Královéhradecké krajské dožínky 2021 budou 18. 9.!

S podporou Královéhradeckého kraje, za kterou upřímně děkujeme, jsme se rozhodli pro Vás v letošním roce uspořádat Královéhradecké krajské dožínky v Šimkových sadech, a to s podtitulem „návrat ke kořenům“.

Dožínky v letošním roce čeká mnoho změn, pojďme si je představit, ať víte, na co se těšit.

Hlavní změnou po letech je již zmíněná změna místa konaní. Vracíme se do Šimkových sadů, kde je více zeleně a prostoru třeba i pro rodinný piknik v rámci dožínek. Šimkovy sady nám všem navíc umožní bezpečnější pohyb z hlediska epidemiologických opatření, než bývalé místo konání na parkovišti u koupaliště Flošna.

Zmíněná epidemie, která se nevyhnula ani nám, nás přivedla k zamyšlení se nad směřováním celého konceptu Královéhradeckých krajských dožínek. Jako organizátoři bychom byli rádi, kdyby se dožínky vrátily ke svým kořenům. Těmi kořeny myslíme oslavu sklizně a zemědělství jako takového. K poděkování zemědělcům – vlastníkům půdy, poděkování přírodě za její plody i poděkování nás občanů zemědělcům za jejich čím dál náročnější práci.

Dožínkový areál v Šimkových sadech ožije v sobotu už v 9.00 h. Návštěvníkům nabídneme výstavu zemědělské techniky, přehlídku domácích zvířat, ukázky řemesel, regionální dobroty na tržišti, slaměné hřiště pro děti a spousty dalších atrakcí. NOVINKA: Pro děti jsme připravili speciální zábavný program, o kterém si můžete přečíst více zde.

Vracíme do programu i divácky oblíbené Šance. Mimo jiné se můžete těšit na Pas de deux kladrubských koní, agility a horse show, králičí hop aj.

Hlavní pódium odstartuje svůj celodenní program už v 10 hodin. Více informací o programu najdete zde.

Tradičně v rámci dožínek také oceníme nejlepší studenty zemědělských oborů, nejlepší zemědělce v kraji a vítěze letošního ročníků soutěže Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje.