fbpx
Dožínkové novinky

Královéhradecké krajské dožínky 2021 budou!

S podporou Královéhradeckého kraje, ze kterou upřímně děkujeme, jsme se rozhodli pro Vás v letošním roce uspořádat Královéhradecké krajské dožínky, letos s podtitulem návrat ke kořenům.

Dožínky čeká v letošním roce mnoho změn, pojďme si je představit ať víte, na co se těšit.

Hlavní změnou po letech je návrat do Šimkových sadů, více prostoru, více zeleně a ideální místo na rodinný piknik u příležitosti dožínek. Šimkovy sady nám také umožní bezpečnější prostor z hlediska epidemie.

Když jsme se otřeli o epidemii, i nás se dotknula, tak jako skoro všech. Pro nás to přineslo i zamyšlení nad směřováním celého konceptu Královéhradeckých krajských dožínek. Jako organizátoři bychom byli rádi, kdyby se Dožínky vrátily ke kořenům, a těmi kořeny myslíme oslavu sklizně a zemědělství jako takového. Poděkování zemědělců vlastníkům půdy, poděkování přírodě za její plody i poděkování lidí zemědělcům za jejich usilovnou práci.

Těšit se tedy můžete na výstavu zemědělské techniky, přehlídku domácích zvířat, ukázky řemesel, regionální dobroty na tržišti, slaměné hřiště pro děti a hudební podium s regionálními interprety.

Tradičně v rámci Dožínek oceníme nejlepší studenty zemědělských oborů, nejlepší zemědělce v kraji a vítěze letošního ročníků soutěže Potravina a potravinář Královéhradeckého kraje.